czym zmyć farbę do włosów ze skóry, jak zmyć farbę do włosów ze skóry, czym zmyć farbę ze skóry, czym zmyć farbę do włosó z czoła, czym zmyć farbę do włosów z rąk

Czym zmyć farbę do włosów ze skóry?

22.04.2020
Podczas domowej koloryzacji zdarza się czasami, że niechcący zafarbujemy skórę na czole czy ubrudzimy dłonie. Co wtedy zrobić? Chodzenie z plamami na skórze raczej nie wchodzi w grę, więc trzeba się jakoś tych zabrudzeń pozbyć. Mam dobrą wiadomość – nie musisz sięgać po pumeks czy stosować mocno złuszczający peeling. Są znacznie łatwiejsze sposoby na to, żeby zmyć farbę do włosów ze skóry.

Zastanawiasz się, czym zmyć farbę do włosów ze skóry? Jest bardzo dużo na to sposobów. Mówiąc w skrócie, masz dwa wyjścia. Albo sięgniesz po domowe receptury, albo kupisz gotowy preparat do usuwania zabrudzeń po farbie z czoła i innych miejsc. O tych wszystkich sposobach opowiem w poniższym artykule.

Zacznij od zabezpieczenia skóry przed samym farbowaniem

Chciałabym jednak zacząć od samego początku – to dość logiczne, prawda? Bo możesz zrobić coś, żeby zabrudzenia po farbie znacznie łatwiej zmywały się ze skóry. A zrobić to powinnaś jeszcze przed samym farbowaniem.

Zanim nałożysz farbę na włosy, zaaplikuj na skórę w newralgicznych miejscach tłusty krem albo olejek.

Czemu?

Bo farbę do włosów łatwo zmyć produktami, które mają tłuszczową formułę. A zatem nałożenie tłustego kremu utrudni zabrudzenie skóry, a poza tym ułatwi potem zmycie ewentualnych plamek, jeśli takowe jednak powstaną.

Zabezpiecz w ten sposób następujące miejsca:

  • linia czoła
  • uszy

Skoro mamy już to za sobą, możesz przystąpić do farbowania. Oczywiście staraj się to robić precyzyjnie. Nakładaj farbę w rękawiczkach, żeby nie zabrudzić rąk. Jeśli jednak zabrudzenia mimo wszystko się pojawią, nie załamuj się, tylko skorzystaj z kilku porad. Przechodzimy zatem do sedna, czyli tego, jak zmyć farbę do włosów ze skóry.

Jak zmyć farbę do włosów ze skóry – domowe sposoby

Zaczniemy od domowych sposobów, ale jest ich trochę. Na wstępie chcę Cię przestrzec przed dwoma sposobami, o których możesz przeczytać na różnych forach. Chodzi o peeling i popiół z papierosów…

Jeśli chodzi o peeling, ta metoda nie jest skuteczna. Małe i świeże zabrudzenia możesz w ten sposób usunąć, jednak często farbę po prostu trudno domyć peelingiem. Nie polecam stosowania gruboziarnistych, mocnych peelingów. Co prawda plamy możesz się pozbyć, ale przy okazji podrażnisz skórę. A po co, skoro można znacznie łatwiej zmyć farbę z czoła.

Popiół z papierosów rzeczywiście wybiela pigment, a więc pomaga usunąć zabrudzenia. Tyle tylko, że ta metoda jest naprawdę nieprzyjemna. A do tego musisz zorganizować popiół z papierosów.  Poza tym według mnie ta metoda jest reliktem przeszłości – to sposób naszych babć. Dzisiaj mamy skuteczniejsze i przyjemniejsze sposoby na to, żeby zmyć farbę do włosów ze skóry.

jak zmyć farbę ze skóry, czym zmyć farbę ze skóry, czym zmyć farbę do włosów z twarzy, czym zmyć farbę z czoła

Wiesz już, czego nie robić. Czas powiedzieć, czym zmyć farbę ze skóry. Tak jak zapowiadałam, zaczynamy od metod domowych.

  • Ciepła woda z mydłem: Zaraz po zakończeniu farbowania umyj skórę mydłem rozpuszczonym w ciepłej wodzie. Uwaga: Ta metoda zadziała tylko na świeże zabrudzenia. Farba nie może wyschnąć.
  • Oliwa: Umyj czoło czy uszy oliwą (koniecznie bez dodatków smakowych). Pewnie pamiętasz, że farby rozpuszczają się w tłuszczach. Nałóż oliwę na plamę, daj jej chwilę, żeby rozpuściła „brud”, a potem zetrzyj wacikiem. Podobnie zadziała olej kokosowy.
  • Sok z cytryny: To domowy sposób na usuwanie różnych zabrudzeń. Sok z cytryny po prostu wybiela skórę.
  • Spirytus salicylowy: Ten preparat działa trochę jak rozpuszczalnik. Nasącz wacik spirytusem salicylowym i usuń przebarwienia ze skóry. Uwaga: Spirytus bardzo nieprzyjemnie i intensywnie pachnie.
  • Zmywacz do paznokci: Działa podobnie jak spirytus, rozpuszcza farbę do włosów. Nasącz wacik zmywaczem i potrzyj zabrudzone miejsca. Uważaj jednak, bo zmywacz do paznokci może podrażnić skórę.
  • Farba do włosów: Może to zabrzmi dziwnie, ale posmaruj zaschnięte plamy po farbie świeżą farbą. Ta nowa rozpuści starą. Pamiętaj, żeby szybko zmyć obie farby.

Widzisz, nie jest Ci potrzebny popiół z papierosa. A to nie wszystko. Bo zaraz opowiem Ci więcej o tym, czym zmyć farbę do włosów z twarzy.

Kosmetyki w nietypowej roli

Do zmycia zabrudzeń po farbie możesz też użyć kosmetyków, które pewnie masz w łazience.

  • Lakier do włosów: Ten kosmetyk do włosów idealnie sprawdza się w usuwaniu różnych zabrudzeń. Wystarczy spryskać brudne miejsce i przetrzeć wacikiem. Tylko zakryj oczy, żeby lakier się do nich nie dostał. A wiedziałaś, że lakier do włosów usuwa też plamy po pomadkach i tuszu do rzęs?
  • Kosmetyki do demakijażu: Działa tutaj zasada, że farby do włosów rozpuszczają się w tłuszczach. To dlatego łatwo usuniesz zabrudzenia z twarzy kosmetykami do demakijażu, jak mleczko czy dwufazowy płyn do demakijażu. Najlepiej zadziałają preparaty do usuwania makijażu wodoodpornego.
  • Chusteczki dla niemowląt: Chusteczki są bardzo delikatne, nie podrażniają skóry, a jednocześnie usuwają różne zabrudzenia. Jeśli masz jakieś pod ręką, nie zawahaj się ich użyć 🙂 .
  • Szampon przeciwłupieżowy: Działa oczyszczająco. Dzięki temu pomoże zmyć farbę z czoła czy uszu. Nałóż niewielką ilość szamponu na skórę i zemulguj z wodą. Potem wypłucz wodą albo usuń wilgotnym wacikiem.

Kosmetyki są znacznie delikatniejsze dla skóry niż na przykład spirytus czy zmywacz, a jednocześnie skuteczniejsze niż sok z cytryny. Pamiętaj, że płyny do demakijażu, chusteczki nawilżane czy szampon opracowano z myślą o tym, że będą miały kontakt ze skórą. To dlatego nie powodują podrażnień.

Czym zmyć farbę z czoła? Sięgnij po profesjonalne preparaty

Jest jeszcze prostszy sposób, żeby usunąć zabrudzenia po farbie do włosów ze skóry. W sklepach dostępne są profesjonalne preparaty do zmywania farby z czoła czy innych miejsc. Nie są drogie, a do tego są bardzo łatwe w użyciu. Jeśli często farbujesz włosy, warto je mieć na podorędziu.

Preparaty do zmywania farby ze skóry:

czym zmyć farbę do włosów ze skóry, jak zmyć farbę do włosów ze skóry, czym zmyć farbę ze skóry, jak usunąc farbę do włosó ze skóry

Oczywiście warto też zabezpieczyć czoło i uszy przed samym farbowaniem. I tutaj znowu na pomoc przychodzą gotowe preparaty. Jak pewnie pamiętasz, możesz użyć tłustego kremu albo oliwki. Ale możesz też nałożyć na skórę preparat ze sklepu:

Jak zmyć farbę do włosów z rąk

Podczas domowego farbowania czasami się zdarza, że ubrudzą się również dłonie. Oczywiście jest na to prosty sposób – do farbowania zakładaj cienkie, jednorazowe rękawiczki.

Jeśli jednak zdarzy Ci się zabrudzić ręce, szybko je umyj ciepłą wodą z mydłem. Świeże zabrudzenia usuniesz w ten sposób bez większych problemów.

Jeśli farba nie chce zejść z dłoni i wyschła, spróbuj następujących sposobów:

  • Płyn do mycia naczyń: Umyj płynem ręce tak, jak zwykłym mydłem. Płyn do rąk działa silniej niż mydło, bo przecież ma domywać tłuste patelnie czy przypalone garnki. Pamiętaj jednak, że płyn do naczyń to detergent, więc może wysuszyć skórę dłoni. Jedno mycie jednak z pewnością nie zniszczy dłoni.
  • Oliwa i sok z cytryny: Podgrzej oliwę i dodaj do niej sok z cytryny. Przez kilka minut mocz w tej miksturze ręce. Potem porządnie szoruj dłonie, możesz też wykonać peeling enzymatyczny.
  • Zmywacz do paznokci: Ten preparat pomoże z zabrudzeniami na czole i na dłoniach. Musisz tylko pamiętać, że zmywacz wysusza i niszczy dłonie, więc nie warto stosować go często do usuwania zabrudzeń po farbie do włosów na skórze.
  • Pasta BHP: Ten preparat został stworzony z myślą o tym, żeby usuwać naprawdę trudne zabrudzenia. Z pewnością poradzi sobie też z farbą do włosów.

Polecam Ci również sprawdzić, czy nie popełniasz podstawowych błędów w czasie koloryzacji. A póki co życzę udanych metamorfoz i żadnych zabrudzeń po farbie na skórze.

Popularne palety
lisaplex pastele, farba lisap, farba lisaplex
Koloryzacja Lisap Lisaplex to nowoczesne, semi-permanentne farby do włosów, bez amoniaku, wzbogacone o organiczny kompleks protein. Paleta składa się z dwóch linii: pastelowych kolorów i mocnych, neonowych. Lisaplex Pastel
Dowiedz się więcej
Delikatna koloryzująca odżywka CHI Tone&Shine doskonale odświeża kolor, aby przedłużyć czas między wizytami u fryzjera. Całkowicie zmywalna, sprawia, że przy jej użyciu można zapomnieć o odrostach.
Dowiedz się więcej
Paleta Schwarzkopf Igora Color Gloss to profesjonalne farby do włosów, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.  Farby z tej serii przeznaczone są do profesjonalnej koloryzacji włosów w salonach
Dowiedz się więcej
Mogą Cię zainteresowac również

Przedstawiamy kolejną nowość - tym razem dla Panów, także dla brodaczy. Szampony koloryzujące Beardburys to

Czytaj dalej

Schwarzkopf Igora Vibrance to jedna z najnowocześniejszych koloryzacji nawilżających demi-permanentnych. Płynna

Czytaj dalej

Farbowanie trwa dla Ciebie zbyt długo? Szukasz sposobu na to, żeby cała czynność trwała krócej? Mamy dobrą

Czytaj dalej