jak przyspieszyć farbowanie włosów, indola xpress color

Jak przyspieszyć farbowanie? Dwa niezawodne sposoby na szybkie farbowanie włosów

25.09.2019
Farbowanie trwa dla Ciebie zbyt długo? Szukasz sposobu na to, żeby cała czynność trwała krócej? Mamy dobrą wiadomość, bo jest na to sposób. Możesz znacząco skrócić farbowanie włosów i to bez wpływu na efekt końcowy koloryzacji.

Czy można trzymać farbę na włosach krócej?

Niedawno pisaliśmy o tym, ile czasu trzymać farbę na włosach. W tym względzie powinno się przestrzegać kilku zasad, w tym przeczytać dokładnie ulotkę producenta i trzymać mieszankę na włosach tyle, ile zostało wskazane. Nie warto eksperymentować i na własną rękę zmieniać czas trzymania preparatu na włosach. Za długie trzymanie farby może zniszczyć włosy i mocno je osłabić, a za krótkie z kolei sprawi, że farba może „nie złapać”.

Jest jednak sposób, żeby trzymać farbę na włosach krócej bez wpływu na efekt końcowy koloryzacji. A nawet dwa sposoby.

Sposób pierwszy: dodaj do farby booster

Bardzo łatwo można skrócić czas farbowania przez dodanie do mieszanki koloryzującej specjalnego preparatu. Taki preparat zazwyczaj nazywa się boosterem albo przyspieszaczem koloryzacji. Dzięki temu, że dodasz do mieszanki koloryzującej taki olejek, farbę można trzymać znacznie krócej – nawet o 2/3 krócej. Co istotne, booster nie wpływa na efekt końcowy w tym sensie, że nie zmienia koloru, jaki uzyskasz po farbowaniu.

Co więcej, boostery przygotowują włosy do koloryzacji. Często specjalistyczne preparaty sprawiają, że kolor jest głębszy i bardziej lśniący, a włosy gładkie. Zatem dzięki jego zastosowaniu zyskujesz dodatkowe profity. Co też ważne, przyspieszacze koloryzacji są naprawdę łatwe w stosowaniu. Wystarczy do mieszanki koloryzującej (oksydantu i kremu koloryzującego) dodać kilka kropli olejku, stosując właściwe proporcje. Takie proporcje podaje producent i różnią się one w zależności od preparatu, jaki chcesz użyć.

Przyspieszacze koloryzacji możesz kupić w sklepie hairstore.pl. Polecamy:

Sposób drugi: farba, która zadziwi Cię szybkim działaniem

Drugim rozwiązaniem jest wybranie rewolucyjnej farby do włosów, która bez żadnych dodatków zadziała szybko i skutecznie. Mowa o farbie do włosów Indola Xpress Color. Wystarczy już 10 minut, żeby zafarbować odrosty. A to oznacza skrócenie farbowania mniej więcej o 2/3, bo średnio profesjonalne farby fryzjerskie trzyma się około 30 minut.

Farba do włosów Indola Xpress Color dostępna się w trzynastu uniwersalnych odcieniach, które powinny pasować do większości kolorów włosów (pomijając koloryzację kreatywną). Ta farba do włosów to odpowiedź na potrzeby współczesnego świata, który szuka szybkich rozwiązań.

Indola Xpress Color

Po te farby sięgać mogą zarówno profesjonalni fryzjerzy, jak i osoby, które zawodowo świadczą usługi fryzjerskie.

Ta innowacyjna farba:

  • odpowiada na potrzeby zabieganych Klientów, którym zależy na szybkich usługach, a także na wysokiej jakości
  • jest sposobem na bardzo szybkie farbowanie włosów oraz odświeżenie koloru
  • pozwala w krótszym czasie przyjąć więcej Klientów, co przekłada się na wzrost dochodu

Tak jak wspominaliśmy, paleta zawiera uniwersalne odcienie: blondy, brązy i czernie. Preparat pozwala na zafarbowanie odrostów, farbowanie całych włosów (odświeżenie koloru) oraz wykonanie efektu ombre, który ciągle jest popularny.

paleta indola xpress color, indola farba, farby fryzjerskie
Źródło: materiały Indola

Żeby zafarbować odrosty, wystarczy trzymać farbę jedynie 10 minut, jeśli włosy są podatne. W przypadku włosów opornych na farbowanie, trzymaj farbę 10 minut i dodaj źródło ciepła. Indola Xpress Color to także idealne rozwiązanie, jeśli planujesz ombre, chcesz zafarbować pojedyncze pasma albo dodać objętości włosom krótkim i cienkim. Wtedy warto ciemniejszy odcień nałożyć u nasady, zaś na końcówkach jasny albo średni blond. Ten prosty trik sprawi, że będzie się wydawało, że włosów jest więcej.

farbowanie włosów, indola xpress color, indola farby
Źródło: materiały Indola

Farbę Indola Xpress Color możesz kupić w sklepie internetowym hairstore.pl

Popularne palety
Profesjonalne farby do włosów Goldwell Elumen rozświetlają włosy od wewnątrz, co daje spektakularne efekty kolorystyczne. Goldwell Elumen to obietnica aż do 70% większej intensywności koloru w porównaniu z permanentnymi
Dowiedz się więcej
inebrya blondesse, plaeta inebrya blondesse
Tonery do włosów Inebrya Blondesse to kompletny system do koloryzacji włosów, odpowiadający na potrzeby klientów i fryzjerów. Wegańska koloryzacja bez amoniaku Demipermanentne (półtrwałe) tonery do włosów Inebrya
Dowiedz się więcej
Dia Richesse to ulepszona koloryzacja ton w ton bez zawartości amoniaku. Udoskonalona technologia zasadowa kremu do koloryzacji półtrwałej jest idealnym rozwiązaniem do włosów zarówno naturalnych, jak i farbowanych.
Dowiedz się więcej
Mogą Cię zainteresowac również

Przedstawiamy nowe odcienie w palecie Schwarzkopf Igora. Linia Raw Essentials to piękne brązy, które zachwycają

Czytaj dalej

Loreal Majirel Cool Inforced to gwarancja naprawdę chłodnego koloru bez niechcianych ciepłych refleksów. Kultowa

Czytaj dalej

Co zrobić, jeśli w palecie nie możesz znaleźć takiego koloru, o jakim marzysz? Kolory farb do włosów można

Czytaj dalej