alfasparf color wear, nowa paleta alfaparf color wear, farby bez amoniaku, paleta alfaparf, profesjonalne farby do włosó, farby fryzjerskie do włosów

Nowa, ulepszona formuła farb do włosów Alfaparf Color Wear

17.04.2020
Czy wiesz, że co druga kobieta uważa, że swój indywidualizm najlepiej podkreślić odpowiednio dobranym kolorem włosów? Kobiety lubią się zmieniać, a jedną z najczęstszych zmian jest właśnie zmiana koloru włosów. Z drugiej strony stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentami. I te dwie kwestie uwzględniono opracowując nową, ulepszoną formułę bestsellerowych farb do włosów Alfaparf Color Wear.

Lśniące włosy, piękne refleksy, modne kolory – to właśnie obietnice, jakie składają twórcy profesjonalnych farb do włosów Alfaparf Color Wear. A do tego wegańska formuła bez amoniaku, szeroki wybór najmodniejszych kolorów i łatwa aplikacja. Poznajcie nową odsłonę Alfaparf Color Wear.

Bo zmiany są naturalne

Zmieniamy się my, zmienia się świat. Zmieniają się nasze oczekiwania. Nic więc dziwnego, że opracowuje się nowe, lepsze formuły kultowych produktów. Tak też jest z farbami do włosów Alfaparf Color Wear.

Co się zmieniło?

 • nowe opakowanie
 • odświeżona formuła oparta na argininie
 • specjalnie opracowana formuła olejków naturalnych dla mocniejszych i zdrowszych włosów
 • wegański skład
 • jeszcze lepsze krycie

To tak po krótce, bo zaraz przyjrzymy się tym zmianom znacznie dokładniej.

Doskonałe rezultaty, niesamowita delikatność

Dzięki ulepszonej formule farby do włosów Alfaparf Color Wear zapewniają jeszcze lepsze efekty koloryzacji. Włosy są bardziej lśniące, kolory intensywniejsze. A przy tym wszystkim te farby są naprawdę delikatne dla włosów, dzięki czemu pasma są mocne i zdrowe.

A teraz kilka liczb:

 • aż o 149% więcej blasku: włosy pięknie lśnią, a światło odbija się na całej ich długości, od nasady po końcówki
 • 11 razy lepsza rozczesywalność włosów: włosy nie plączą się, są gładkie i delikatne w dotyku, a dzięki temu lepiej się rozczesują
 • nawet do 92% koloru utrzymuje się po 12 myciach: kolor uzyskany dzięki farbom Color Wear utrzymuje się dłużej, wolniej się wypłukuje i bardzo długo nie płowieje
 • aż o 39% zwiększona integralność włosa: oznacza to, że farba Alfaparf Color Wear, dzięki zastosowaniu argininy, nie niszczy włosów i nie prowadzi do powstania ubytków w ich strukturze, a to z kolei sprawia, że włosy są mocniejsze, zdrowsze i piękniejsze
 • formuła bez amoniaku, MEA, silikonów i alkoholu
 • zamiast silikonu zastosowano nowoczesne składniki nawilżające, które działają lepiej niż silikony w środowisku utleniającym

Innowacyjnym rozwiązaniem w przypadku tych farb jest wykorzystanie argininy. Czas najwyższy przyjrzeć się temu składnikowi.

farba do włosów alfaparf, alfaparf color wear new, farba bez amoniaku

Opatentowana technologia oparta na argininie

W farbach Alfaparf nie ma amoniaku. Zamiast tego jako czynnik alkalizujący wykorzystano argininę. Alkalizujący, a więc prowadzący do utlenienia farby.

Arginina to naturalna substancja pozyskiwana z cukrów roślinnych. Zastępuje ona w farbach Color Wear amoniak albo MEA (etanoloamina). Ten aminokwas ma budowę zbliżoną do ludzkiego włosa. Warto zaznaczyć, że jest on obecny w strukturze białkowej włosów. Dzięki temu koloryzacja nie niszczy włosów – a przy tym przynosi takie same rezultaty jak stosowanie tradycyjnych farb do włosów z amoniakiem.

Co ważne, arginina jest skuteczna w środowisku zasadowym. Zawartość argininy została skalibrowana tak, aby uzyskać odpowiednie pH zasadowe zarówno kremu koloryzującego, jak i końcowej mieszanki z oksydantem. Dzięki temu produkt jest niesłychanie wydajny i wszechstronny w zastosowaniu.

Kompozycja olejków

Farba do włosów Alfaparf Color Wear nie tylko zapewnia intensywny kolor na długo, ale też pielęgnuje włosy. Jest to możliwe dzięki kompozycji naturalnych olejków. Działają one odżywczo, ochronnie, przeciwutleniająco. Dodatkowo zapobiegają puszeniu się włosów.

W profesjonalnych farbach do włosów Alfaparf Color Wear znajdują się następujące olejki:

 • olej z nasion kamelii
 • olej ze słodkich migdałów
 • olejek arganowy
 • olejek z nasion zielonej herbaty
 • olej ze słonecznika

Mają one formę półsfermentowaną, łatwo przyswajalną przez włosy.

Warto dodać, że farby fryzjerskie Color Wear New są wegańskie. Oznacza to, że nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego i nie były na żadnym etapie testowane na zwierzętach.

Formuła żelowego kremu

Farby do włosów Alfaparf mają konsystencję żelowego kremu. Dzięki temu łatwo połączyć farbę z oksydantem i uzyskać jednorodną mieszankę. Uzyskana mieszanka koloryzująca jest gęsta. To sprawia, że nie spływa z włosów i nie kapie. Sama koloryzacja jest więc łatwiejsza – i jest znacznie czyściej.

To jednakże nie wszystko. Kremowo-żelowa formuła ma też bezpośredni wpływ na efekt koloryzacji. Taka forma kosmetyku zapewnia równomierne rozłożenie koloru i spójny efekt.

Usługi fryzjerskie z Alfaparf Color Wear New

Nowa odsłona farb do włosów Alfaparf Color Wear to zatem delikatniejsza formuła, wegański skład, kremowa konsystencja i jeszcze lepsze rezultaty. Z pomocą tych produktów można wykonać wiele usług fryzjerskich.

 • Pierwsza koloryzacja: farby Alfaparf są idealne do pierwszej koloryzacji, bo delikatny skład nie niszczy włosów, a krycie jest na wysokim poziomie
 • Nabłyszczenie: odpowiedni dobór odcienia pozwoli nabłyszczyć włosy, odświeżyć kolor i podkreślić go
 • Tonowanie po rozjaśnianiu: a więc podkreślanie rozjaśnionych pasemek i nadanie blasku włosom, a także nadal modny balayage
 • Dwa nowe odcienie do siwych włosów: podkreślą ich naturalne piękno, mowa o odcieniach 9.02-10.02
 • Idealne krycie siwych włosów: aż do 100%!
 • Farbowanie permanentne i odżywienie koloru na długościach i końcach

Jak stosować Alfaparf Color Wear?

Do farby w wybranym odcieniu należy dodać oksydant. Dodajemy oksydant Alfaparf Oxid’o 5% w proporcji 1:2. Czas działania to 10-25 minut. Dla ożywienia ciepłych kolorów włosów (miedzianych, czerwieni) zaleca się stosowanie oksydantu o mocy 10 vol i 20 vol.

Dla pokrycia siwych włosów w 100% zaleca się stosowanie mieszanki koloryzującej w proporcji 1:1. A więc tyle samo farby, co oksydantu. Dla najlepszych efektów należy połączyć krem koloryzujący z oksydantem o mocy 20 vol. Mieszankę na siwych włosach pozostaw na 30-40 minut.

Nie zalecamy mieszania Color Wear z oksydantami wyższymi niż 20 vol. W mieszance z oksydantami 30 i 40 vol. następuje utrata kosmetyczności oraz blasku koloru, dwóch cech wyróżniających linię Color Wear.

Łatwo zauważyć, że większość kolorów Alfaparf Color Wear ma formę białego kremu – poprzednio poszczególne odcienie po wyciśnięciu z tubki wyglądały inaczej. Dzięki temu, że arginina ułatwia wnikanie barwników do wnętrza kory włosa, wszystkie nowe odcienie kreatywne zostały przygotowane jedynie w oparciu o barwniki utlenione. Rozwiną się one wewnątrz kory kapilarnej, co przełoży się na większą intensywność i trwałość technicznych zabiegów koloryzacji. Z drugiej strony nie będą występować problemy z ich usunięciem w przypadku chęci zmiany koloru włosów.

nowe kolory alfaparf color wear, paleta alfaparf, farba do włosów alfaparf

Paleta kolorów Alfaparf Color Wear New

Większość odcieni dostępnych w poprzedniej gamie odcieni znalazła się w nowej palecie. Co jednak ważne, w znacznej mierze zmieniły się one pod kątem intensywności i refleksu, aby możliwe było ujednolicenie z liniami Evolution of the Color i Precious Nature Hair Color. To ułatwi pracę kolorystów i sprawi, że koloryzacja będzie jeszcze lepsza pod względem pokrycia, intensywności i trwałości.

farba do siwych włosów, farbowanie siwych włosów, alfaparf farby do włosów

Wszystkie odcienie w nowej palecie zostały ulepszone. Jak zauważycie porównując karty kolorów, najwięcej zmian zaszło w rodzinie odcieni ciemnych oraz blond. Dzięki tym zmianom możliwe są jeszcze lepsze rezultaty jeśli chodzi o pokrycie siwych włosów i neutralizacje niepożądanych efektów podczas tonowania blondów.

profesjonalne farby do włosów, fryzjerskie farby do włosów, farbowanie włosów, nowa paleta, paleta alfaparf 2020

UWAGA: Nie zaleca się mieszania farb z poprzedniej linii z nowymi.  W istocie są to dwa produkty do koloryzacji ton w ton oparte na barwnikach utlenianych, z różnymi formułami. Z tego powodu mieszanie dwóch takich farb mogłoby skutkować nieprzewidzianymi rezultatami kolorystycznymi.

Popularne palety
Profesjonalna farba "ton w ton" Schwarzkopf Igora Vibrance nie zawiera amoniaku. Cudownie podkreśla refleksy, dodaje włosom blasku i zachwyca czystością oraz intensywnością poszczególnych odcieni. W palecie Schwarzkopf
Dowiedz się więcej
CHI Ionic Permanent Shine Color jest jedną z najbardziej rewolucyjnych linii farb do włosów na świecie. Nie zawiera amoniaku, pozwala na pełną kontrolę koloru, a do tego ma miły zapach. Wypróbuj i przekonaj się,
Dowiedz się więcej
Paleta Schwarzkopf Igora Color Gloss to profesjonalne farby do włosów, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.  Farby z tej serii przeznaczone są do profesjonalnej koloryzacji włosów w salonach
Dowiedz się więcej
Mogą Cię zainteresowac również

Farbowanie włosów to najprościej rzecz ujmując – zmiana naturalnego koloru za pomocą odpowiednio dobranych

Czytaj dalej

Zapraszamy do świata Schwarzkopf Professional Essential Looks. Pełnego pasji, piękna i miłości. Pełnego

Czytaj dalej

Do przygotowania farby potrzebne jest dobranie odpowiedniego stężenia oksydantu. Dowiesz się tutaj, jak

Czytaj dalej