paleta matrix, matrix color sync, zimny brąz, paleta power cools, paleta matrix power cools

Nowe farby do włosów Matrix Power Cools, czyli spełnienie marzenia o zimnym brązie

30.09.2019
Zimny kolor włosów, nawet jeśli jesteś brunetką, żadnych ciepłych odcieni i niechcianych tonów, a to wszystko aż do 8 tygodni. Brzmi jak marzenie? Może i tak, ale to marzenie już niedługo może się spełnić. Czas bowiem przyjrzeć się nowej linii farb do włosów Matrix Power Cools.

Teraz możesz zachować wymarzony kolor – i co istotne odcień – na długo. Osiągnąć profesjonalne efekty i nie martwić się o to, że kolor z czasem ociepli się albo pojawią się niechciane refleksy. Z farbami Matrix włosy będą wyglądać zawsze zjawiskowo – już od pierwszych chwil po zafarbowaniu.

Nowość! Paleta Matrix Power Cools

W nowej palecie Matrix Color Sync Power Cools pojawiły się zimne odcienie, idealne dla tych kobiet, które marzą o zostaniu lodową brunetką. Technolodzy tym razem skupili się na tym, żeby kolory były możliwie najbardziej chłodne, a efekt ten nie mijał z czasem.

Dlaczego warto zainteresować się paletą Power Cools:

 • mniejsza zawartość amoniaku zapewnia większą kontrolę nad efektem oraz chłodniejsze wyniki – i to bez obniżania poziomu pokrycia kolorem (krycie nadal jest wysokie)
 • dzięki doskonałemu połączeniu pigmentów niebieskich i fioletowych udało się osiągnąć naprawdę piękne i warte zainteresowania kolory
 • specjalna kombinacja barwników sprawia, że każdy odcień z palety pozostaje intensywny do 8 tygodni i z pewnością nie ma tu mowy o ciepłych refleksach

Paleta Matrix Power Cools zapewnia najwyższy poziom neutralizacji odcieni ciepłych, wpadających w czerwień czy mosiądz. Dzięki temu kolor pozostaje zimny. Efekty? Cudowne popielate albo fioletowe podtony.

Warto zaznaczyć, że producent nie poleca farb z serii AA (ash ash) i VA (violet ash) dla włosów, które są w 25% siwe bądź były wcześniej rozjaśniane.

Dla najlepszych rezultatów zaleca się łączenie farb z palety Matrix Color Sync Power Cools z deweloperem 10% w proporcjach 1:1.

Sprawdź: Jak poprawnie dobrać oksydant do farby do włosów.

Nowe kolory Matrix Power Cools

Paleta Matrix poszerzyła się o cztery cudowne kolory, które na nowo mogą zdefiniować bycie brunetką.

Są to:

 • 7 VA (tony fioletowo-popielate)
 • 5 VA (tony fioletowo-popielate)
 • 7 AA (popielaty popielaty)
 • 5 AA (popielaty popielaty)

Sprawdź: Jak czytać numery farb do włosów.

Dla ułatwienia kolory te prezentujemy na poniższej grafice.

zimne odcienie brązu, popielaty brąz, zimny brąz, fioletowy brąz

O tym warto pamiętać, jeśli planujesz wybrać zimny brąz

Jesteśmy pewni, że zimne odcienie brązu, które nawet pod światło nie wykazują ciepłych, rudawych refleksów, wyglądają cudownie. Nie zmienia to jednak faktu, że o kilku sprawach warto pamiętać.

Kilka rad dla Ciebie:

 • Zimniejsze kolory mogą wyglądać nieco ciemniej niż ciepłe odcienie.
 • Oksydant ma duże znaczenie – a dokładniej jego moc: im mocniejszy deweloper, tym mocniejsze rozjaśnienie, a to z kolei przekłada się na wybicie ciepłych podtonów (a przecież tego nie chcemy!). Polecamy do kolorów z palety Power Cools wybierać oksydant o mocy 10 Volume.
 • Zawsze pamiętaj o podstawowych zasadach farbowania w domu. Zacznij od odrostów i włosów, które nie były wcześniej farbowane, zaleca się też zaczynać od tyłu głowy.

Przypomnij sobie: Jak farbować włosy profesjonalnymi farbami w domu?

Jeśli zastosujesz się do podstawowych zasad farbowania, z pewnością efekt wyjdzie taki, o jakim marzyłaś.

A jeżeli w palecie nie ma koloru, który chcesz uzyskać, może zawsze połączyć ze sobą odcienie. W palecie Matrix Power Cools kolory tak opracowano, żeby bez problemu mieszać je ze sobą dla osiągania indywidualnych efektów (szczególnie z paletą Matrix SoColor). Teraz już nic Cię nie ogranicza – chłodny brąz jest na wyciągnięcie ręki, a w sumie na pomalowanie pędzelkiem.

chłodne kolory farb, profesjonalne farby do włosów

Dla odświeżenia koloru

Paleta Matrix Color Sync Power Cools powstała z myślą o tym, żeby szybko i efektownie odświeżyć kolory z palety Matrix SoColor. Obie palety są ze sobą kompatybilne – można nawet powiedzieć, że stanowią idealnie zgrany zespół.

Tymi farbami osiągniesz jednolity kolor od nasady po same końcówki włosów. Power Cools doda włosom chłodnego odcienia i pozwoli na uzyskanie efektu płynnego przejścia kolorów.

Użycie tych farb nie jest trudne. Poniżej kilka przydatnych wskazówek:

 • Zarówno do podstawowej palety SoColor, jak i palety Color Sync należy dodać oksydant. W pierwszym przypadku zalecana moc to 10-30V, zależnie od spodziewanego efektu. Do farby Color Sync należy dodać oksydant o mocy 10V.
 • Farby SoColor należy nakładać na włosy, które nie były farbowane oraz dopiero co urosły (a więc po prostu na odrosty). Paletę Color Sync polecamy do aplikacji na całe włosy, tonowania, farbowania w połowie długości i końcówek.
 • Farba Matrix Color Sync jest farbą demipermanentną. Efekt utrzymuje się od 6 do 8 tygodni.

chłodny brąz, fioletowe włosy, brązowe włosy

Najlepsze efekty osiągniesz, jeśli Twój naturalny kolor włosów mieści się na poziomie 2-7 i masz mniej siwych włosów niż 25%. Im jaśniejszy poziom włosów, tym bardziej przebijać się będą odcienie niebieskie i fioletowe.

Warto też pamiętać, że nie zaleca się używania ciepła przy farbowaniu tymi preparatami.

Farby Matrix Color Sync mogą być też łączone z paletą Matrix SoBoost. Zaleca się mieszanie tych farb w proporcji 1:3.

Popularne palety
Homme Cover to profesjonalna koloryzacja, naturalnie tuszująca siwiznę u panów. Pomaga pozbyć się siwych pasm, tuszuje i wzmacnia naturalny kolor włosów. Do tego jest bardzo dyskretna i daje efekty lekkiego tonowania,
Dowiedz się więcej
paleta loreal majirel cool inforced
Farba do włosów Loreal Majirel Cool Inforced zapewnia nawet do 6 tygodni neutralizacji niechcianych refleksów i zimne, stalowe odcienie. Uzyskany kolor jest trwały i wygląda naturalnie. Właściwości farby do włosów
Dowiedz się więcej
inebrya blondesse, plaeta inebrya blondesse
Tonery do włosów Inebrya Blondesse to kompletny system do koloryzacji włosów, odpowiadający na potrzeby klientów i fryzjerów. Wegańska koloryzacja bez amoniaku Demipermanentne (półtrwałe) tonery do włosów Inebrya
Dowiedz się więcej
Mogą Cię zainteresowac również

Wpadka podczas koloryzacji włosów? Żółty blond nie daje Ci spać? Marzysz o platynowych włosach, a czarne już Ci

Czytaj dalej

Siwizna naturalnie pojawia się z wiekiem i nie da się od tego uciec. Jedni siwieją szybciej, inni później - trudno

Czytaj dalej

Czy wiesz, że co druga kobieta uważa, że swój indywidualizm najlepiej podkreślić odpowiednio dobranym kolorem

Czytaj dalej