londa color switch, koloryzacja semi permanentna, koloryzacja demi permanentna, farby londa

Nowość! Londa Color Switch, czyli koloryzacja semi-permanentna na miarę naszych czasów

29.10.2019
Nowy produkt Londy zachwyca prostotą przygotowania i możliwościami, jakie się za tym kryją. Londa Color Switch to koloryzacja semi-permanenta: gotowa do użycia bez zbędnych przygotowań i dająca nieskończoną ilość możliwych kombinacji kolorystycznych.

Koloryzacja może być naprawdę prosta. Udowadnia to formuła gotowa zaraz do użycia i możliwość stworzenia nieskończonej ilości mieszanek. To właśnie główne wyróżniki nowości, o której chcemy teraz opowiedzieć, czyli  Londa Color Switch.

Londa Color Switch – najwygodniejsza koloryzacja semi-permanentna

Farba do włosów Londa Color Switch to kremowa koloryzacja dostępna w kilku odcieniach, które dowolnie można ze sobą łączyć. A dowolnie oznacza, że możesz połączyć każdy kolor, możesz też mieszać farby w dowolnych proporcjach. Czy potrafisz sobie wyobrazić, ile to kolorów? Nieskończenie wiele!

Kolory w palecie  łączy się bardzo łatwo. Jakiś czas temu pisałam o zasadach mieszania farb do włosów, w tym jednak przypadku  nie mają one zastosowania. Dlaczego? Bo ten produkt jest na tyle rewolucyjny, że wszystko jest znacznie łatwiejsze.

Zaznaczyć trzeba, że farby Londa Color Switch to formuły gotowe do użycia. W praktyce oznacza to, że nie potrzebujemy wody utlenionej, amoniaku czy innych aktywatorów. Krem koloryzujący wystarczy wycisnąć z tubki i gotowe. Zero mieszania, aktywowania, dodawania, utrzymywania proporcji.

Kolory można łączyć ze sobą dowolnie – i to w dowolnych proporcjach. Wszystko zależy od tego, jaki efekt kolorystyczny chcesz uzyskać. Do mieszania kolorów warto użyć zasady koła chromatycznego (czyli podstawy w kolorymetrii). Takie koło można kupić w sklepie fryzjerskim albo znaleźć infografikę w internecie.

Co istotne, kolory można mieszać w dowolnych proporcjach, o czym już wspominaliśmy. Nie ma tutaj żadnych zasad czy restrykcji. Dzięki temu ta koloryzacja daje nieskończenie wiele możliwości.

Korzyści

Przyjrzyjmy się podstawowym korzyściom, jakie niesie za sobą nowa koloryzacja od Londy. A trochę można tego wyliczyć. Z pewnością cała specyfika tego produktu ukierunkowana jest na wygodę i szybkość.

Główne zalety:

  • umożliwia stworzenie nieskończonej ilości mieszanek zgodnie z zasadą koła chromatycznego
  • efekty są widoczne już po 10 minutach
  • zaawansowana formuła Grip-On gwarantuje precyzyjne efekty koloryzacji
  • odpowiednia do każdego rodzaju włosów

Farba Londa pokryje kolorem włosy każdego rodzaju, niezależnie od ich tekstury czy struktury. To dobre rozwiązanie dla włosów naturalnych, farbowanych, rozjaśnianych, a także po zabiegach chemicznych. Ta wszechstronność to niewątpliwy atut tego rozwiązania.

Magia barwników bezpośrednich

Londa Color Switch bazuje na tzw. barwnikach bezpośrednich. Nie wnikają one w strukturę włosa, tylko oblepiają go. Są to molekuły większych rozmiarów, które dokładnie przylegają do zewnętrznej powierzchni włosa. Inspiracją do opracowania tej technologii były obserwacje… kameleona. A dokładniej jego przyczepności. Kameleon posiada mikroskopijne struktury, które przypominają włosy ludzkie. I to zainspirowało technologów Londa do stworzenia farb z barwnikami bezpośrednimi.

Zastosowane w farbie barwniki to barwniki kationowe i niejonowe. Udaną koloryzację gwarantuje nowoczesny system Grip-On.

Jak stosować farbę Londa Color Switch?

Ustaliliśmy już, że nie trzeba przygotowywać żadnej mieszanki. Farba Londa Color Switch nie potrzebuje aktywatora, dzięki temu jest bardzo prosta w użyciu. Wystarczy tylko wycisnąć farbę z tubki do miseczki, ewentualnie zmieszać kilka kolorów.

Aplikacja:

  • Nałóż farbę na suche włosy. Dla mocniejszego efektu kolorystycznego zaleca się wstępne rozjaśnienie włosów.
  • Rozprowadź farbę równomiernie na włosach. Możesz je przeczesać grzebieniem. Dzięki temu efekt kolorystyczny będzie jednolity.
  • Pozostaw farbę na włosach na 10-20 minut. Im dłużej będziesz trzymać farbę na pasmach, tym mocniejszy wyjdzie kolor.
  • Spłucz włosy bieżącą wodą. Spływająca woda powinna być przejrzysta.

Wskazówka: Zaleca się, żeby spłukiwać poszczególne odcienie oddzielnie, ponieważ podczas spłukiwania mogą się ze sobą zmieszać, co może dać z kolei niepożądane tonacje.

Jeżeli chodzi o dalszą pielęgnację, po koloryzacji Londa Switch Color o włosy należy dbać standardowo. Zaleca się stosowanie kosmetyków do włosów koloryzowanych.

Gdzie kupić?

Całą paletę Londa Color Switch znajdziesz w sklepie internetowym hairstore.pl. Znajdziesz tam także przydatne akcesoria do koloryzacji, jak miseczki czy pędzelki.

Popularne palety
Evolution of the Color zainspiruje każdego stylistę dzięki wyszukanej i kompletnej gamie odcieni oraz skutecznym formułom. Przygotuj się na ewolucję w koloryzacji i odkryj wszystkie możliwości, jakie daje koloryzacja
Dowiedz się więcej
Farba do włosów Inebrya Bionic Color nie zawiera amoniaku oraz posiada wzmocnione działanie kosmetyczne, które doskonale regeneruje włosy. W składzie kosmetyku znajduje się kolagen, który ma odżywczy wpływ na włosy.
Dowiedz się więcej
Paleta Goldwell Topchic przedstawia odcienie dostępne w tej trwałej koloryzacji. Farby Topchic cechuje wysoka jaskrawość koloru i świetlistość. Zapewnia do 100% siwych włosów w obszarze odcieni
Dowiedz się więcej
Mogą Cię zainteresowac również

Do przygotowania farby potrzebne jest dobranie odpowiedniego stężenia oksydantu. Dowiesz się tutaj, jak

Czytaj dalej

Dzisiaj rozszyfrowujemy informacje, które widnieją na opakowaniach farb do włosów. Pudełka i tubki zawierają

Czytaj dalej

Czas na eksperymenty! Lisaplex Xtreme Color to nowy wymiar koloryzacji bezpośredniej i cała paleta intensywnych,

Czytaj dalej